2022- ųjų metų Belgijos lietuvių bendruomenės visuotinis susirinkimas

Metų ratas netruko apsisukti ir BLB valdyba vėl pakvietė bendruomenės narius į visuotinį susirinkimą aptarti praėjusių metų. Susirinkimas vyko kovo 23 d. nuotoliniu būdu. Dalyvavo 15 narių, 9 iš jų vadinamieji aktyvieji nariai, turintys balsavimo teisę. Prie renginio prisijungė ir du Belgijos lietuvių jaunimo sąjungos (BLJS) nariai. Susirinkimą vedė pirmininkas Gintaras Marijauskas. Tardamas įžanginį žodį, Gintaras pasidžiaugė veikliais metais, nors praėję 2021-iej vis dar buvo varžomi pandemijos gniaužtų. Verta paminėti, kad per metus pasipildė ir bendruomenės narių gretos – dabar jų 58. 18 narių yra aktyvieji, o likusieji 37 turi bičiulio statusą. Kaip įprasta, visuotiniame susirinkime buvo tvirtinamos finansinė ir veiklos ataskaitos, aptartas Belgijos lietuvių veiklų kaleidoskopas kultūros, švietimo, verslo, parapijos, sporto ir kitose srityse, pristatyti įvairūs gyvai ir virtualiai vykę renginiai, bendradarbiavimas su kitomis lietuvių bendruomenėmis. Valdyba apžvelgė savo veiklą ir pristatė 2022-ųjų metų planus. Tradiciškai žodį tarė ir ambasadorė Rita Kazragienė.

2021-uosius metus Belgijos lietuvių bendruomenė leido pakankamai aktyviai. Nors įprastų masinių renginių, tokių kaip Joninės ar Sporto žaidynės, pirmąjį metų pusmetį organizuoti gyvai nebuvo įmanoma, visgi, kiek leido pandemijos valdymo priemonės, renginių ir veiklų netrūko. Metai prasidėjo sausio 13-osios minėjimo bėgimu, kuriame dalyvavo apie 40 bėgikų, užregistravusių savo bėgimą virtualiai. Vėliau nuotoliniu būdu surengti vasario 16-osios ir kovo 11-osios minėjimai-diskusijos, su prof. Liudu Mažyliu bei signatare Nijole Oželyte. Pavasarį organizuota labdaros akcija, kurios metu Belgijos lietuviai padėjo iš Lier‘o pervežti baldus į Šilutės senjorų rezidenciją. Pradėti rengti Keliautojų klubo žygiai. Ypatingas renginys vyko birželį minint 80-ųjų tremčių pradžios iš Baltijos šalių metines. Europarlamentarės Rasos Juknevičienės iniciatyva Baltijos bei kai kurių kitų šalių atstovai, kurių tarpe buvo nemažai lietuvių bendruomenės narių, visą pusdienį nenutrūkstamai skaitė tremtinių ir kalinių vardus ir taip įamžino jų atmintį bei auką mūsų laisvei. Vasarą nedideliame ratelyje buvo švenčiamos Joninės, o liepos 6-ąją tradiciškai ambasados kieme sugiedota Tautiška giesmė bei pasveikinti abiturientai. Rugsėjis bendruomenės narius subūrė į mokslo metų pradžios šventę. Vėliau vyko keletas kultūrinių renginių ambasadoje, Knygų vaikai susitikimas-koncertas, veiklą atnaujino folkloro grupė Rasos, choras Be lietaus, Keliautojų klubas, LKCB bei kiti. Vėlinių metu buvo surengtas žygis, kurio metu aplankytas ilgametės BLB pirmininkės Stasės Baltus dukters Francinos Baltus kapas. Metų pabaigą vainikavo Padėkų renginys, skirtas įvertinti bendruomenės narių veiklumą, kūrybiškumą bei indėlį į bendruomenės gyvenimą.

Visuotinis susirinkimas skirtas ne tik apžvelgti renginius, bet ir pristatyti iniciatyvių, kūrybingų, veiklių ir svarbiausia bendruomeniškų narių vykdomus darbus ir veiklą. Šio susirinkimo metu apie Lietuvių kultūros centro Belgijoje veiklą kalbėjo Renalda Šimkutė. Ji pristatė Simonos Vinickaitės rengiamas lietuvių kalbos pamokas mažiesiems, Linos Kusaitės kūrybines dirbtuves bei savo pačios organizuojamas teatro ir muzikos pamokėles vaikams. Šių veiklų metu vaikai kūrė savo knygeles, žaislus, pasakojimus, lankstė, tapė ir tokiu būdu mokėsi laisvai atskleisti save, ugdė fantaziją ir pasitikėjimą savimi. Šiais metais Teatro studija su kūrybinių dirbtuvių mokytoja ruošia staigmeną – lėlių spektaklį Dangus griūva su pačių aktoriukų pasidarytomis kaukėmis.

Veiklą vykdė ir choro studija Be lietaus, surengusi Kalėdinį pasirodymą Briuselio šv. Gudulės katedroje, folkloro grupė Rasos, virtualiai įrašiusi dainą Vilniaus mieste gražus daržas, koncertavusi Atvelykio, Joninių, Valstybės dienos, Vėlinių bei kitomis progomis. Keliautojų klubas surengė 8 žygius, bei individuliai keliauti kvietė 13 maršrutų. Briuselio Debatų klubas surengė virtualių diskusijų, prie kurių prisijungė ir kitose šalyse gyvenantys lietuviai. Diskusijos aprėpė tiek su istorija susijusias temas, tiek tokias aktualijas kaip vienos lyties asmenų partnerystė bei nekilnojamojo turto rinkos Belgijoje, Liuksemburge ir Lietuvoje. Labdaros grupė Femmes d‘Europe pristatė rengtas labdaringas velykines bei kalėdines muges, kurių metu rinko lėšas paremti asociacijai „Pagalbos moterims linija“ bei kitiems paramos projektams Europoje ir ne tik. Grupės narė Kornelija jautriai pasidalijo patirtimi, susijusia su naujausio projekto, skirto paremti Vilniaus hospiso vaikų stacionarą, įgyvendinimu. Nebuvo pamiršta ir Ukrainos tema: Kornelija bei Mindaugas pristatė savo patirtis, apie kurias galite arba netrukus galėsite daugiau skaityti BLB internetinėje svetainėje.

Susirinkime sėkmingą veiklos pradžią pristatė ir du Belgijos lietuvių jaunimo sąjungos nariai Vincentas ir Gabrielė. Jie džiaugėsi dalyvavimu Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos suvažiavime, kur narys Vincentas buvo išrinktas valdybos nariu. Jie taip pat dalyvavo JK jaunimo suvažiavime bei Nyderlandų jaunimo steigiamajame susitikime, organizavo lietuviškų trumpametražių filmų peržiūrą ambasadoje bei taip siekė užmegzti ryšius su daugiau jaunųjų lietuvių gyvenančių Belgijoje.

Apie parapijos, krepšinio klubo veiklą, tenisą, investuotojų klubą MAM investment, Belgijos mažylių klubą bei kitus daugiau informacijos rasite skaidrėse bei BLB svetainėje.

Valdyba praėjusiais metais tęsė savo kasmėnesinius susitikimus, daug dėmesio skyrė BLB internetinės svetainės dizaino ir struktūros atnaujinimui (šių metų kovo 15 d. svetainė atnaujinta), archyvinės medžiagos skaitmenizavimui, prisidėjo prie šiais metais turinčios pasirodyti PLB knygos Pasaulio lietuvių bendruomenė – per 30 nepriklausomybės metų 1990-2020 rengimo (J. Žemaitytė parengė straipsnį).

Susirinkimo pabaigoje kalbėjo ambasadorė Rita Kazragienė. Ji minėjo, kokia svarbi yra bendruomenė siekiant išsaugoti lietuvišką tapatybę bei tradicijas bei pagyrė už aktyvumą Belgijos jaunimą. Ambasada kaip ir ankstesniais metais prisidėjo prie įvairių Belgijos lietuvių renginių bei tradicinių valstybinių ir mokyklos švenčių minėjimo, suteikė patalpas. Ambasadorė paminėjo, kaip svarbu bendradarbiauti su kitomis bendruomenėmis ir projektais, bei atkreipė dėmesį į Team Lithuania veiklą, skirtą ekonominiam Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimui, Benelux Baltics&Business iniciatyvą, skirtą jauniems žmonėms dalytis patirtimi apie verslo kūrimą, pasidžiaugė Liuksemburgo projektu Tiny Books.

Atsisveikindami susirinkimo dalyviai bendruomenei linkėjo klestėti toliau bei solidariai remti nuo karo kenčiančius iš Ukrainos atvykusius žmones Belgijoje ir Lietuvoje.

Šių metų pabaigoje Belgijos lietuvių bendruomenei sukaks 75 metai. Tad be planų daugiau ir turiningiau susitikti gyvai, planuojama kartu atšvęsti ir šią gražią sukaktį.

Daugiau informacijos apie 2021 metų BLB veiklą bei iniciatyvas galite rasti čia

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *