Prasideda ketvirtasis Talentai Lietuvai etapas ir kviečia po studijų užsienyje „pasimatuoti“ galimybes ir karjerą pradėti Lietuvoje

Startuoja jau ketvirtas „Talentai Lietuvai“ programos etapas. Tai unikali karjeros pradžios Lietuvoje programa, skirta užsienio universitetų absolventams ir jauniesiems profesionalams, kurie dairosi galimybių grįžti. Lyderiaujančios įmonės, organizacijos ir startuoliai kviečia prisijungti prie jų kolektyvų daugiau nei 30-yje skirtingų pozicijų, į kurias visi norintys paraiškas galės pateikti iki balandžio 23 dienos.

„Išvažiavau studijuoti į užsienį ieškodama naujų žinių, kurių neradau Lietuvoje. Tačiau dabar labai džiaugiuosi, kad per „Talentai Lietuvai“ programą radau galimybę grįžti į Lietuvą ir  savo įgytomis žiniomis bei gebėjimais prisidėti prie jos ateities kūrimo.“ – Karolina Zinkevičiūtė, dirbanti „PPMI“.

„Talentai Lietuvai“ tikslas – suteikti jaunimui galimybę įgyti patirties dirbant su konkrečiais projektais Lietuvoje, spręsti įmonėms kylančius iššūkius ir kurti aukštos kokybės profesinių pažinčių tinklą. Kartu tai galimybė sugrįžti ir „pasimatuoti“ Lietuvą.

Daugiau nei metus veikianti programa sulaukė didelio įmonių ir kandidatų susidomėjimo. Per pirmuosius etapus buvo gauta daugiau nei 620 inžinerijos ir technologijų, socialinius, fizikos, gyvybės ar kitus mokslus užsienyje baigusių studentų, planuojančių ir norinčių savo karjerą sieti su Lietuva, paraiškų, o po tris mėnesius trukusios programos, dauguma dalyvių liko ir sėkmingai tęsia karjerą juos pasikvietusiose įmonėse. Tuos, kurie dar tik pradėjo studijas, programa taip pat kviečia sekti naujienas ir palaikyti ryšį interaktyviame internetiniame žemėlapyje pažymint, kur ir ką studijuoja. Nuo programos pradžios šiame žemėlapyje jau pasižymėjo daugiau nei 1200 lietuvių studentų.

„Baigęs mokyklą, geresnės mokslų kokybės viliojamas, iškeliavau į Škotiją, Strathclyde universitetą. Pasikrovęs bagažą žinių ir naujų patirčių, nusprendžiau, kad atėjo laikas pokyčiams bei naujiems iššūkiams. Sekančią stotelę jau žinojau – Vilnius mane visad žavėjo kaip miestas, o programos pagalba radau puikią darbovietę.“ – Ainis Margalikas, dirbantis „DNB“.

„Programoje dalyvauti nusprendžiau visiškai atsitiktinai pamatęs „Nasdaq“ vardą „Talentai Lietuvai“ skelbime. Tuo metu realiai nesvarsčiau galimybės grįžti į Lietuvą bent porą metų, tačiau teikdamas paraišką pagalvojau, kad būtent „Nasdaq“ yra ta kompanija, iš kurios gautas tinkamos pozicijos pasiūlymas galėtų žymiai pakoreguoti mano planus. Taip ir atsitiko, gavau galimybę išbandyti save tokio lygio kompanijoje.“ – Modestas Šarka, „Talentai Lietuvai“dalyvis.

Du etapus programoje dalyvaujančio „Nasdaq“ vertybinių popierių paslaugų ir „Nasdaq“ technologijų bei verslo kompetencijų centro Vilniuje vadovė Arminta Saladžienė teigia, kad didelis įmonių susidomėjimas ir noras dalyvauti programoje rodo, jog verslas savo komandose Lietuvoje laukia tarptautinį išsilavinimą įgijusių tautiečių. „Programa „Talentai Lietuvai“ yra vertinga daugeliui: verslo įmonėms, jauniems profesionalams ir Lietuvos valstybei. Įmonės suteikia galimybių talentams įgyti praktinės patirties profesinėje aplinkoje, tobulinti įgūdžius ir gilinti žinias. Jaunieji talentai atneša į įmonę pozityvią energiją, naują požiūrį, smalsumą ir ambicingas idėjas – tai skatina visą organizaciją ir vadovus pasitempti. O vertinant iš mūsų valstybės perspektyvos, tokia programa prisideda prie gabių jaunuolių grįžimo į Lietuvą. Programoje dalyvaujantys asmenys atgal į tėvynę parsiveža įgytą tarptautinį išsilavinimą, platesnį akiratį ir šiuolaikinį požiūrį.“ – mano Arminta Saladžienė.

Karjeros galimybes Lietuvoje grįžtančiam jaunimui siūlo inovatyviausios ir pasaulyje žinomos kompanijos, tokios kaip: „Telia“, „MARS“, „KPMG“, „Viešosios politikos ir vadybos institutas“, „Swedbank“, „Light Conversion“, „Spectro Finance“, „SBA“, „StrategyLabs“, „Small Planet“, „WIX“, „Girteka Logistics“, „Lietuvos Energijos“ grupė, „Kultūros Fabrikas“, WideWings“, „Estep.lt“, „Factobotics“, „Nordcurrent“, „Kopa“, „Eglės Sanatorija“, „Deeper“, „Altechna“ ir kitos. Ketvirtame etape dalyvaujančių įmonių spektras dar labiau išsiplėtė. Šįkart pozicijas savo komandose siūlančių lietuviškų ir tarptautinių įmonių sąraše atsirado įmonės, veikiančios įvairiausiose srityse: nuo vadybos, finansų ir IT sektoriaus iki inžinerijos ir mobiliųjų žaidimų kūrimo.

Tad, jei ką tik baigei studijas ar turi kelių metų patirtį ir norėtum sugrįžti darbuotis Lietuvoje, prisijunk prie „Talentai Lietuvai“ programos ČIA išsirink dominančią sritį ir poziciją! Daugybė inovatyvių kompanijų, organizacijų ir startuolių Lietuvoje laukia registracijos ketvirtame programos „Talentai Lietuvai“ etape. Kandidatuok kovo 16 – balandžio 23 dienomis.

Daugiau informacijos: www.stazuokis.lt

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *