Spalio 23 dienos paskaita – diskusija „Etninė kultūra šiuolaikiniame gyvenime“ ir knygos “Pynimas iš vytelių” pristatymas

Mielieji,

2016 m. spalio 23 d. (sekmadienį) 11.00 val.  maloniai Jus kviečiame į Dalios Bazarienės ir Eglės Bazaraitės knygos „Pynimas iš vytelių“ pristatymą ir paskaitą – diskusiją „Etninė kultūra šiuolaikiniame gyvenime“.

Lauksime Jūsų adresu:

rue Marie de Bourgogne 58,

B-1040 Briuselis

Maloniai prašome iki š. m. spalio 21 d. pranešti apie savo dalyvavimą el. paštu liet.vakarai@gmail.com

Iki pasimatymo.

Pagarbiai,

Organizatoriai

Informacija apie pranešėjas

Dalia Bazarienė. Gimė 1947 metais Šilalės rajone, Adomavo kaime. Nuo vaikystės stebėjo ir mokėsi iš gamtos, kaimo kasdienybėje lietėsi prie įvairių amatų. Mama audė, mezgė, siuvinėjo, tuo tarpu Tėtis labai mylėjo mišką ir to mokė savo vaikus. 1972 metais baigė medienos apdirbimo specialybę Kauno techologijos universitete (KPI), vėliau baigė Vilniaus edukologijos universitetą (VPU). Pynimo iš vytelių mokėsi pas Danių Kutką ir kartu su juo nuo 1978 metų dėstė pynimą Kauno taikomosios dailės mokykloje. Nuo 1986 metų dirbo vidurinėse mokyklose technologijų mokytoja. 1996 metais suteiktas mokytojos ekspertės vardas. 2000 metais su dailininke V.Kiškiene išleido mokomąją knygą ,,Mūsų rankdarbiai”. Pinti gaminiai ir margučiai marginti vašku, kiti rankdarbiai eksponuoti respublikinėse ir tarptautinėse parodose. Nuolat rengia ne tik savo, bet ir savo mokinių parodas, demonstruoja dailiuosius amatus ir moko jų visuomenę. Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) narė nuo 1982 m., Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos (LTKA) narė nuo 2005 m.

https://www.youtube.com/watch?v=Ma4r_UIEByg

Eglė Bazaraitė. Architektė. Gimė Kaune 1984 metais. Augo apsupta įvairių tradicinės kultūros apraiškų. 2007 metais baigė atchitektūros bakalaurą Kauno technologijos universitete, 2009 metais – architektūros magistrą Vilniaus Gedimino technikos universitete. Apdovanota Lietuvos Architektų Sąjungos skiriama premija už geriausią 2009 metų magistro darbą. Dirbo įvairiose architektūros studijose, įvairiomis technikomis apipavidalino muzikos albumus, poezijos knygas. Nuo 2005 metų bendradarbiauja su architektūros leidiniu ,,Statybų Pilotas”. Šiuo metu Lisabonos universitete rašo mokslinį darbą kapinių architektūros tema mokslų daktaro laipsniui įgyti.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *