Psichologinės konsultacijos vaikams ir suaugusiems

Psichologė Dr. Aistė Grubliauskienė
El. paštas: aiste@happyduckling.org
Tel.: +32474065006
Tinklalapis: https://happyduckling.org/

Kam aktualu, noriu priminti, kad konsultuoju vaikus ir suaugusius. Taip pat neseniai pradėjau rašyti facebuko tinklaraštį, skirtą tėvams (anglų kalba):
www.facebook.com/thehappyduckling

Vaikai kartais susiduria su emociniais, elgesio, bendravimo sunkumais. Kad tie sunkumai nevirstų sunkiomis psichologinėmis problemomis, svarbu pastebėti, kas darosi su vaiku. Kai sunkumų nesiseka išspręsti patiems ar jie užsitęsia, patartina kreiptis į psichologą. Kiekviena situacija būna individuali, tačiau bendrai galima išskirti tokius sunkumus, su kuriais susiduria vaikai: sunkiai sutelkia dėmesį; sunkiai valdo savo pyktį; tampa agresyvus mokykloje ar/ir namie; sunkiai pritampa naujoje klasėje; sunkiai susiranda draugų; išgyvena krizę (artimojo netektį, tėvų skyrybas ir kt.); patiria dideles baimes, dar kitaip vadinamas fobijomis; staiga tampa uždaras, liūdnas, jaučiasi vienišas, nepasitiki savimi ir t.t.

Suaugusiųjų sunkumai kartais atvirai būna nuo pat vaikystės, o kartais staiga iškyla susidūrus su išskirtinėmis aplinkybėmis. Kiekvieno žmogaus reakcija į patiriamą sunkumą ar sunkias aplinkybes būna labai individuali. Konsultacijų metu stengiamės suprasti, kas vyksta būtent dabar, įsisąmoninti aplinkybių prasmę ir rasti sprendimą ar išgyvenimo būdą. Turiu patirties dirbant su klientais, patiriančiais tokius sunkumus: santykiuose su artimais žmonėmis; nuolatinės neigiamos mintys; depresija; nerimas; panikos atakos; nepasitikėjimas savimi, kuris trukdo asmeniniame ir profesiniame gyvenime; sunkiai supranta ir išreiškia jausmus. Taip pat gilinuosi į tėvų ir vaikų (jau suaugusių) santykių dinamiką, kokią reikšmę dabar turi vaikystėje buvę emociškai neprieinami ar labai griežti tėvai. Kiti klientai nori padidinti pasitenkinimą savo gyvenimu, nori daugiau sužinoti apie save ir tobulėti.

Konsultuoju antradienį, ketvirtadienį, kartais penktadienį bei (vaikus) sekmadienį, Tervurene. Kadangi esu Belgijos psichologų sąjungos narė, paslaugos gali būti dengiamos draudimo.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *