Balandžio 22 dieną Keliautojų Klubas kviečia į Braine-le- Château

Balandžio  22 dieną, sekmadienį,  visus kviečiame į 15 km žygį, kurį pradėsime Braine-le-Château  – Valonų Brabanto miestelyje, ypač turtingame savo istorine praeitimi ir kultūriniu paveldu.  Pats jo pavadinimas leidžia nuspėti jame esant pilį. Ir tikrai, pačiame miestelio puikuojasi didinga, vandens apjuosta  Grafų Hornų pilis. Tačiau įdomu, kad toks miestelio pavadinimas dokumentuose minimas gerokai seniau, nei toje vietoje 13 a.buvo pastatyta pirmoji gynybinė pilis… Apie reikšmingą miestelio, turėjusio Sinjorijos  teisę, istoriją liudija skverelyje priešais pilį ant aukšto stulpo iškilęs 16 a. pradžios Pilioris- gėdos stulpas – vienintelis tokių charakteristikų šio tipo statinys Europoje, panašiu metu pastatytas raudonų plytų Bailli namas su renesansiniu frontonu.  Žygiuodami pamatysime ir daugiau istorinių objektų – senų koplyčių, fermų, o pabaigoje, jei pavyks, aplankysime pilnai rekonstruotą ir veikiantį jau 13 amžiuje minėtą vandens malūną (paskelbsime papildomą informaciją vėliau).

Braine-le- Château apylinkės žalios, bet ypatingai kalvotos, todėl ėjimas bus nelengvas. Nors  nuovargį sumažins nuo kalvų atsiveriantys puikūs vaizdai, ėjimas miškais, upelių gausa ir, tikėkimės, tuo metu audringai sužydėję sodai, nepasitikintiems savo fizine forma sudaroma galimybė eiti maršruto dalį. Maršrutą sudarys dvi kilpos, prasidedančios miestelio pagrindinėje aikštėje. Pirmoji,  6,2-8 km kilpa (kiek eisim, nutarsime žygio metu), apimanti pietinę apylinkių pusę – ypatingai kalvota ir sportiška- vingiuos miškeliais bei nuošaliomis miestelio gatvėmis ir be kitų dalykų leis susipažinti su čia tikrai įdomia, nuo senų laikų egzistuojančia pėstiesiems skirta takelių tarp sodybų sistema.  Antroji, 8,6 km kilpa, bus turtingesnė istoriniais paminklais, praktiškai visa eis kaimo vietovėmis ir užsibaigs ekskursija į malūną – ją rekomenduojame visiems. Abi dalys įveikiamos tik paaugusių vaikų, nepravažiuojamos vežimėliais. Jei turite lazdas, pasiimkite – pravers. Nepamirškite vandens ir sumuštinių.

Pasirinkusieji visą maršrutą renkasi 10 val prie Pilioriaus  Grand-Place 20, 1440 Braine-le-Château, pasirinkusieji tik jo antrąją dalį – ten pat 12.00 val.

Atvykimas visuomeniniu transportu iš Briuselio Centrinės stoties traukiniais Charleroi kryptimi 8.59 (visam maršrutui) arba 10.59 (II maršruto daliai su ekskursija) iki Braine-l’Alleude (atvyksta 9.19 ir 11.19), o tada iš aikštės priešais stotį TEC autobusu nr.115 Tubize kryptimi 9.32 arba 11.32 iki Braine-le- Château stotelės Pilori (atvažiuoja 9.49 ir 11.49) Traukiniui pirkite savaitgalinį bilietą už pusę kainos.

Atvykstantieji mašinomis jas palikite aikštės parkinge, parkinge prieš bažnyčią arba aplinkinėse gatvelėse (gatvelėje tarp Bailli namo ir pilies tvoros leidžiama “užlipti” ant šaligatvio).

Nutarusius dalyvauti kviečiame registruotis iki balandžio 20 dienos ruta-krist@telenet.be – dalyvių skaičius reikalingas, užsakant ekskursiją ir vietas kavinėje. Taip pat prašytume nurodyti, ar būsite vairuotojas, ar norėtumėte būti keleiviu. Vairuojančiųjų prašome parašyti, kiek žmonių atvažiuos su jumis, kiek galėtumėte paimti pakeleivių ir kur būtų patogu juos paimt, o taip pat savo mobilaus telefono numerį.

Žygį organizuoja Rūta,  tel.0478 25 48 63

Iki susitikimo balandžio 22-rą!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *