Belgijos lietuvių bendruomenė šventė 70 metų jubiliejų

Sunkiomis pokario sąlygomis 1947 m. įkurta Belgijos lietuvių bendruomenė (BLB) lapkričio 11 d. minėjo 70-ąsias metines. Ši bendruomenė yra išskirtinė pasaulio lietuvių šeimoje, nes didelę jos dalį šiuo metu sudaro ES institucijose bei kitose tarptautinėse organizacijose dirbantys lietuviai bei jų šeimų nariai, nelaikantys saves tikrais emigrantais.

 Pasak BLB valdybos pirmininkės Astos Kulikauskaitės, renginys skirtas prisiminti ir tokiu būdu sujungti lietuvių kartas Belgijoje.

 “Džiugu, kad prieš 70 metų įkurta lietuvių bendruomenė, kaip organizacija nenutrūkstamai veikia iki šių dienų, vis yra kam perduoti estafetę. Žinoma, skirtingais laikotarpiais organizacija siekdavo skirtingų tikslų – pokario dešimtmečiai buvo nepalyginamai sunkesni ir skausmingesni. Bet galiu drąsiai pasakyti, kad  visas mūsų kartas BLB vienija meilė tėvynei ir noras turėti nuolatinį ryši su tautiečiais”.

 Iškilmingo renginio metu, po koncertinės programos, buvo pristatomas dokumentinis filmas apie Belgijos lietuvius, sukurtas žymių Lietuvos menininkų Audriaus Gražio ir Henriko Gulbino. Tautiečius pasveikinti atvyko Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Belgijos lietuvių bendruomenė oficialiai įkurta 1947 m. gruodžio 28 d. rinktų atstovų suvažiavime Briuselyje. Tuo metu Belgijoje gyveno apie tūkstantis lietuvių, daugiausiai tai buvo atvykėliai iš  karo pabėgėlių stovyklų Vokietijoje, kurie priėmė tuometinės Belgijos vyriausybės kvietimą laikinai dirbti anglių kasyklose.

Šiuo metu Belgijoje gyvena virš 2000 lietuvių. BLB daugiausiai užsiima kultūrine veikla, organizuoja lietuviškas šventes, sporto žaidynes. BLB taip pat yra Lietuvių kultūros centro steigėja. Šiame centre vyksta lietuvių kalbos, piešimo, dainavimo pamokos vaikams, taip pat lietuvių kalbos kursai suaugusiems, tautinių šokių pamokos.

Gretos Pikutienės nuotraukomis pasigrožėti galite čia:

https://www.facebook.com/pg/gretaphotostories/photos/?tab=album&album_id=735954563276595

https://www.delfi.lt/news/daily/emigrants/unikali-uzsienio-lietuviu-bendruomene-atsvente-70-metu-jubilieju.d?id=76324571#!dgs=dgslt-260637:7745978

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *