Kovo 11-osios šventiniai bendruomenės renginiai

Kovo 11-osios šventiniai bendruomenės renginiai

Belgijos lietuvių bendruomenė šiais metais Kovo 11-ąją paminėjo su signatare, aktore ir visuomenės veikėja charizmatiškąja Nijole Oželyte. Prie virtualios diskusijos prisijungė daugiau nei 40 lietuvių iš Belgijos, Liuksemburgo, Vokietijos, Italijos, Vengrijos ir Lietuvos. Sutelkiantis, gilus, provokuojantis – toks buvo pokalbis, kuris sukosi apie tuomet ir dabar, apžvelgiant atgautos laisvės laikotarpį iš drąsios, kartais nutrūktgalviškos tuometės Moterų sąjūdžio dalyvės perspektyvos. Kaip moteris ir žmogus ji pasidžiaugė pasiekta lygybe, tuo kokiais lietuviais tapome, Lietuvoje ir užsienyje, kad buvome bebaimiai ir vieningi. Ji teigė, jog kaip tauta galime būti laimingi, jei žinome, kad laisvė yra galimybė ir kūryba. Nijolė atvirai dalijosi asmeninio gyvenimo patirtimis apie prasmės paieškas, hipių laikų lengvabūdiškumą ir gyvenimo brandą, paprastus didelius dalykus, „neoficialias“ keliones 1990-aisiais bei lemtingus susitikimus ir įvykius, kuriuos signatarė apibendrino pasakojimu apie sausio įvykių metu ištartą frazę Aš noriu mirti graži. Taip pat Nijolė prisiminė įdomiausius savo vaidmenis filmuose ir dalijosi įžvalgomis apie susitikimus su šių dienų jaunimu. Pabaigoje nuskambėjo prasminga ir mums, užsienio lietuviams, mintis, jog „žmogus skirtas bendradarbiauti, o ne būti vienas“. Tik susibūrę dirbti kartu galime daug nuveikti. Įrašą galite peržiūrėti čia.

Lietuvos ambasada Belgijoje kovo 11-13 dienomis pakvietė į režisieriaus Karolio Kaupinio filmo Nova Lituania internetinę peržiūrą. Pagrindinis filmo herojus geografijos profesorius, Kazio Pakšto prototipas, puoselėja viziją apie Lietuvos valstybės iškėlimą į Madagaskarą, taip siekiant išvengti Antrojo pasaulinio karo grėsmių. Tiek filmo siužetas, tiek Kauno, nepriklausomos Lietuvos sostinės, atmosfera paskatino susimąstyti apie svarbius to meto bei dabarties pasirinkimus.

Šiais metais COVID pandemija nesutrukdė surengti jau pernai suplanuotą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui skirtą parodą „Atgimusiai Lietuvai – 30″, kurioje eksponuojama 30 lietuvių kūrėjų per 30 nepriklausomybės metų sukurtų novatoriško dizaino objektų, meno kūrinių ir naujausių mokslinių išradimų. Lietuvos nuolatinė atstovybė ES pakvietė joje apsilankyti virtualiu būdu. Ši paroda pristato veržlią, jaunatvišką Lietuvą bei jos pasaulinio lygio kūrėjus bei kūrėjas, sukūrusius palydovą, dalyvaujantį SpaceX programose, originalią rankų darbo gitarą iš lavos, išmaniąją pakuotę Mimica ir kitus įspūdingus objektus. Lietuva turi kuo didžiuotis!

Pirmą kartą organizuotoje pasaulio lietuvių kultūrinėje iniciatyvojePasveikink Lietuvą” sudalyvavo ir mažieji Lietuvos ambasadoriai, gyvenantys ir besimokantys Belgijoje. Mūsų mažieji kartu su mokytoja ir aktyvia bendruomenės nare Asta Kulikauskaite skyrė Lietuvai mielą muzikinį sveikinimą, kuris buvo transliuojamas per LRT. Galite juos pamatyti žiūrėdami šį įrašą nuo 59:10 iki 1:02:20 minutės čia .

Ir pabaigai karščiausia naujiena: kovo 16 d. besikurianti Belgijos Lietuvių jaunimo sąjunga suorganizavo pirmąjį savo renginį – nuotaikingą protmūšį, skirtą paminėti Kovo 11-ajai. Buvo daug smagių ir išradingų klausimų apie Lietuvą. Nuoširdžiai juos sveikiname, džiaugiamės ir linkime augti!!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *