Keliautojų klubas

thumb__1-1BLB Keliautojų klubas pradėjo savo veiklą 2009 metų rudenį. Pradžioje,  pagal daugybės Belgijoje veikiančių “club de marche” pavyzdį, rengėme pasivaikščiojimus, tačiau laikui bėgant  taip pat ėmėme kviesti į žygius dviračiais, o sulaukę retai pasitaikančio ir tuo dar daugiau džiaugsmo suteikiančio sniego, į pasislidinėjimus. Per aštuonerius metus surengėme aštuoniasdešimt žygių Briuselio apylinkėse, kaimyninėse Valonijos bei Flandrijos provincijose bei tolimesnėse gamtos ar istorijos požiūriu įdomiose Belgijos vietose, o taip pat Liuksemburge, važinėjome dviračiais Olandijoje, slidinėjome Ardenuose.

Keliautojų klubas atviras visiems, kurie  mėgsta būti gamtoje ir jaučia malonumą, įveikdami kilometrus savomis jėgomis. Narystės nėra ir dalyvauti žygiuose gali kiekvienas – tereikia noro, geros nuotaikos, patogių ėjimo ar sportinių batų, o dviračius ar slides visada galima išsinuomoti vietoje.

Keliaujame kartą per mėnesį (išskyrus liepą-rugpjūtį, kuomet  tai apsprendžia gidų galimybės), paprastai sekmadieniais. Maršrutų sudėtingumas priklauso nuo vietovės, oro sąlygų, jų ilgis – nuo 8 iki 20-25 km pėstiesiems, nuo 25 iki 50 km dviratininkams. Stengiamės sudaryti galimybę keliauti šeimoms su vaikais ir, kai įmanoma, numatome sutrumpintą žygio variantą. Skelbimuose įspėjame apie žygių sudėtingumą. Jei pasivaikščiojimo vieta nepasiekiama visuomeniniu transportu arba ji toliau, dalyvius pakviečiame registruotis – tokiu būdu galime organizuoti pavežimą, palaikyti ryšį, atsiradus sunkumams kelyje.

Visą informaciją apie organizuojamus žygius pateikiame prieš maždaug 10 dienų www.belglietuviai.eu tinklalapyje (renginiuose), išsiunčiame skelbimą Belgijos lietuvių  e-grupės paštu, paskelbiame Belgijos lietuvių keliautojų ir kituose Belgijos lietuvių facebook’uose.

Šiuo metu organizatorių gretas papildė keletas naujų energingų keliaujančių žmonių, taigi, ateityje galima tikėtis ir didesnio sudėtingumo žygių, kuriuos galbūt rengsime lygiagrečiai su prieinamais visiems. O gal dubliuosime pasivaikščiojimus ir dviračių žygius…

Dar norėtųsi pridurti, kad labai laukiame žmonių, kurie patys organizuotų išvykas,  t.y., paruoštų maršrutą, jį išbandytų ir pakviestų kitus į žygį. Tai daryti Belgijoje nesunku, nes čia išvystytas platus turistinių kelių bei takelių tinklas, paruošta tūkstančiai maršrutų ir žemėlapių. O gal jums teko keliauti pėsčiomis ar dviračiais įdomiose vietose patiems ar su kitomis grupėmis? Pasidalinkite tais atradimais su tautiečiais! O mes jums išsiųsime mūsų paruoštą Žygių ruošimo atmintinę, mielai pasidalinsime sukaupta patirtimi ir visuose ruošimo etapuose padėsime kuo galėsime, kad žygis praeitų sklandžiai.

Junkitės prie mūsų!

Kontaktai:  Rūta Knizikevičiūtė ruta-krist@telenet.be  Aistė Grubliauskienė aiste.grubliauskiene@gmail.com  Gintaras Marijauskas gintaras.marijauskas@gmail.com

Julijus Grubliauskas  julijus@gmail.com

Daugiau informacijos apie mūsų klubą rasite Belgijos lietuvių keliautojų facebook’e.