Birželio 18 d., sekmadienį, žygis po Banneaux apylinkes!

Mielieji,

Kviečiame aplankyti Belgijos Šiluvą – piligrimų gausiai lankomą traukos vietą, kur 1933 m kelis kartus buvo apsireiškusi Mergelė Marija, vargšų globėja. Šventojo šaltinio vietoje, pušyne, yra įkurtas tautų parkas su koplytėlėmis.

Viso nužygiuosime maždaug 18 km. Vietomis miške gali būti drėgna po lietaus, be to, vietovė kalnuota ir akmenuota, tad avalynės reiktų rimtesnės. Žygį užbaigsime pas seseris jonites ant pievos, kur mus pasitiks vienuolė lietuvė sesuo Barbora. Suneštinės vaišės.

Birželio 18 d., sekmadienį, renkamės 9:40 Banneaux (4141 Sprimont) miestelyje, Place du Village, prie bažnyčios https://goo.gl/maps/NLxku2Edj6G2 Šalia matysite TEC autobusų galinę stotelę.

Atvykimas automobiliu. Nuo Briuselio maždaug 120 km, 1 h 20 min. Važiuoti  E40 link Liežo, už Ikea (Loncin sankryža) bus  E25 į Bastogne, juo iki 45 išsukimo į Spa, ten  N678 (trečias išvažiavimas žiede) tolyn nuo Sprimont ir N666 iki Banneaux. Dėmesio!  Didelės rodyklės rodys Banneaux Notre Dame, bet mes eisime prieš mases, tad išsukite kairėn, kur kuklesnė rodyklė nurodys „Banneaux La Village“ ir ten jau matysite Banneaux bažnyčią, nedidelę Place du Village su prisiglaudusiais TEC autobusais.

Viešuoju transportu reikia būti Lieže ryte prieš 9 val ir tektų traukiniu iš Briuselio išvažiuoti 7 val, norint nepavėluoti persėsti į 64 autobusą, kuris išvažiuoja iš Liege-Guillemins stoties 8:58 į Banneaux.

Registracija. Labai prašome visų kooperuotis automobiliais ir paimti pakeleivius. Rašykite vita.rack@gmail.com arba skambinkite Vitai  tel. +32 47 22 41 686 nurodydami iš kur išvažiuojate, kiek vietų turite mašinoje, ar kelių vietų ieškote ir tel. nr.  nurodykite, o aš jau pažadu šeštadienį prisėsti ir pagal galimybes visus paskirstyti.

Dienos planas.  Atvažiavę persiausime batus J Automobilius paliksime prie Banneaux bažnyčios. Pasiimsime vandens atsigerti.  Eisime kalnuotus  8 km miške. Sustosime apžiūrėti šventosios vietos ir ten pavalgysime „Quiches & Tartines“, kur pasistengsiu užsakyti mums stalą. Pasistiprinę žygiuosime lengvesnius 6 km ir sugrįšime iki automobilių prie bažnyčios. Čia jau iš jų trauksime atsivežtas gėrybes ir trauksime pas seseris ant pievos (nuokalne nepilnas km). Tenka derintis prie jonitų regulos ir seseris 17 val paliksime ramiai giedoti, o patys trauksime ilsėtis namolio.

Yra galimybė užbaigti žygį po pusės dienos, bet tada su lietuve seserim neteks pabendrauti.

Belgijos lietuvių keliautojų klubo vardu,

Vita (tel. +32 47 22 41 686)

https://www.facebook.com/groups/1640285102890816/

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *